Elektrobicykle

Si našli pevné miesto v našej ponuke. Tento nový trend je nevyhnutné vyskúšať pred tým, než si na neho urobíte akýkoľvek názor.

Elektrobicykle sú vhodné pre cyklistov, ktorým bez väčšej kondície je umožnené absolvovať objem kilometrov, alebo stúpania v kopcoch, ktoré by boli za normálnych okolností mimo ich fyzické možnosti.

Sú vhodné ako dopravný prostriedok, na ktorom sa do cieľa môžete dostať rýchlo a bez spotenia.

E-bike môže byť taktiež výborná voľba pre partnerku, ktorej partner je cyklista. Ich spoločný výlet dostáva nový rozmer, kde muž si cyklistiku môže naplno užiť bez potreby prispôsobovať tempo partnerke, a kde ona na tomto výlete nesiaha na dno svojich síl.

S elektrobicyklom schudnete. Ako je to možné?
Na redukciu hmotnosti potrebujeme spáliť energiu. Tú získavame z glykogénu alebo z tuku. Glykogén máme vo svaloch, krvi a v pečeni. Máme ho však obmedzené množstvo a jeho spálením nezredukujeme hmotnosť. Najviac ho spotrebujeme pri vysokej záťaži a to v krátkom čase.

Za účelom schudnutia musíme však spáliť telesný tuk. Aby došlo k procesu jeho spaľovania je potrebné vykonávať fyzickú aktivitu tzv. aeróbnu (rozumej stredne ľahkú) a to dlhší čas (2-3 hod.).

Mnohé športy však ako začiatočníci nedokážeme vykonávať dlhšie ako hodinu a bývajú často vo vysokej tepovej frekvencii (anaeróbna zóna), kedy spálime glykogén (obmedzené množstvo v krvi a v pečeni) a dochádza k rýchlemu vyčerpaniu (hypoglykémia). Výsledkom tohto stavu je vyhladovanie a potreba organizmu následne tento deficit dobehnúť v chladničke (sladkosti, slané pochutiny a pod.).

Práve na elektrobicykli je možné dosiahnuť kombináciu vydržať bicyklovať dlhšie ako hodinu a to ešte aj v aeróbnej zóne tepovej frekvencie. Výsledok je želané spálenie tukov, redukcia hmotnosti. Samozrejme to platí pri pravidelnosti pohybu (aspoň 3x do týždňa) a vyváženej strave.